Zpět na seznam

DEN TÍSŇOVÉ LINKY 155

V úterý 15. 5. u nás v centru proběhne Den tísňové linky 155. Přijďte zjistit, jak pracují záchranáři, jak správně komunikovat s operátory na lince 155 nebo omrknout sanitku.

Od 9 do 17 hodin budete moci vidět práci záchranářů. Například jak probíhá volání na tísňovou linku 155 a vyslání sanitky. Sami si budete moci vyzkoušet, jak správně volat na TL 155. 

Zájemci si budou moci zkusit laickou kardiopulmonální resuscitaci s využitím AED přístroje, zástavu krvácení a primární ošetření raněného. V rámci praktických ukázek se naučíme, jak správně poskytnout první pomoc do příjezdu profesionálních záchranářů. Přistavené budou i výjezdové sanity, kde bude možné si prohlédnout jejich vybavení.

Datum 15. 5. je zvoleno symbolicky s odkazem na zdravotnickou tísňovou linku 155, která představuje nejdůležitější pojítko mezi záchranáři a těmi, kdo potřebují pomoc. Operátoři, kteří obsluhují tísňovou linku, jsou zdravotníci, tedy specialisté. V celé řadě jiných vyspělých zemí to není pravidlem. A právě proto jsou výsledky našich záchranných služeb jedny z nejlepších na světě, jsme na to právem hrdí. Díky propracovanému systému aktivní telefonické asistence je Česká republika na světové špičce v poskytování laické resuscitace lidem postiženým náhlou zástavou oběhu. Tato skutečnost zcela zásadně zvyšuje naději na záchranu a uzdravení pacienta.

Den linky 155 je poctou všem záchranářům, zúčastněte se ho i vy. Uvidíte ukázky práce záchranářů a také se sami budete moct naučit poskytnout první pomoc. Nikdy nevíte, kdy to budete potřebovat…

Další akce v FORUM Ústí nad Labem

Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.