Zpět na seznam

DNY VĚDY, SPORTU A UMĚNÍ

Opět po roce u nás na Kostelním náměstí vypuknou Dny vědy a umění v režii Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Přijďte se ve středu 16. května mezi 10. a 18. hodinou bavit, poznávat, přiučit se a věnovat se pohybu.

Udělejte si do kalendáře poznámku a nenechte si ujít jeden z nejzajímavějších festivalů v Ústí nad Labem. Na Kostelním náměstí se pod taktovkou zkušeného moderátora Davida Cihláře představí fakulty místní univerzity se svým bohatým programem. Na osmi stanovištích si můžete vyzkoušet, osahat nebo prožít na vlastní kůži to, čemu se studenti věnují a nad čím bádají. Program si připravila i vědecká knihovna.

Fanoušci přírodních a technických věd jistě ocení exkurzi do nanosvěta, 3D tiskárnu, letecký simulátor, programování robotů nebo se zapojí do chemických pokusů. 

Do tajů těla a jeho dovedností bude možné nahlédnout prostřednictvím trénování jemné motoriky, kurzů první pomoci, workshopu, jak na zdravá záda, nebo prevenci nádorových onemocnění.

Umění a hry přiblíží mobilní sklářská huť, hra Maxi Jenga nebo fotokoutek. V rámci bohatého programu bude možné si vyzkoušet i plavání na suchu, kresbu, malbu či tisk. 

Moderovaný program na pódiu nabídne hudební či taneční vystoupení, chemickou show, biketrialovou exhibici, salsu, capoeiru, Tai Chi nebo ukázky robotů. 

Vstupné je zdarma! Další informace k programu najdete na webu Festivalu vědy, sportu a umění.

Další akce v FORUM Ústí nad Labem

Akce centra

NOVÁ APPLE PRODEJNA
od 11. 5. 2018

 V pátek 11. května u nás slavnostně otevřela autorizovaná prodejna Apple - iSTYLE.

Číst více
Akce centra

REKONSTRUKCE TOALET: zprovoznění + další fáze

V lednu letošního roku jsme zahájili rekonstrukci toalet. Od pondělí 23. dubna 2018 vám budou k dipozici toalety dokončené v první fázi.

Číst více
Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.