Zpět na seznam

Výstava Rok 1918 na Ústecku

Výstava Rok 1918 na Ústecku je výsledkem výzkumu doktorandů katedry historie Filozofické fakulty UJEP. Během letošních oslav stého výročí vzniku Československé republiky bude v průběhu prázdnin k vidění také v našem centru, a to od 30. července do 14. srpna 2018. Vstupné je zdarma.

Patnáct výstavních panelů expozice představuje různé aspekty vzniku republiky v Ústí nad Labem a okolních oblastech, kde dějiny kráčely poněkud jinak, než tomu bylo v centru země a všech oblastech osídlených českým obyvatelstvem.

Výzkum pro tuto výstavu probíhal od počátku roku 2017 za podpory projektu z Fondu hejtmana Ústeckého kraje a taktéž z výzkumných prostředků Školy doktorských studií UJEP. Celkem sedm doktorandů a doktorandek se zaměřilo na konkrétní téma související s okolnostmi a průběhem událostí roku 1918, pozornost věnovali především provincii Deutschböhmen, která v příhraničních oblastech vznikla paralelně s novým státem Čechů a Slováků.  

V rámci výzkumu, který předcházel vzniku výstavy, navštívili její autoři řadu regionálních i centrálních archivů a spolupracovali též s muzejními institucemi, které zapůjčily především obrazový materiál.

Další akce v FORUM Ústí nad Labem

Akce centra

ÚSTECKÉ VÁNOCE & TRHY 2018
od 1. 12. 2018

Také letos naše centrum rozzářila výzdoba, Kostelní náměstí ožívá trhy a společně budeme opět pomáhat i tvořit. 

Číst více
Akce centra

REKONSTRUKCE GASTROZÓNY

Vážení zákazníci a návštěvníci centra, zahájili jsme rekonstrukci společných prostor v rámci gastrozóny.

Číst více
Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.