Zpět na seznam

Lanovka na Větruši je pro turisty magnetem

Lanovka na Větruši je pro turisty magnetem - OC Forum připravuje ještě lákavější zázemí 

Ústí nad Labem, 2. srpna 2017

Mezi nejvyhledávanější turistické atrakce Ústí nad Labem a okolí patří bezesporu lanová dráha Větruše, vedoucí z nákupního centra OC Forum Ústí nad Labem ke stejnojmennému zámečku. Jen za minulý rok přepravila bezmála 200 000 osob. Naprostá většina těch, kdo se lanovkou svezou, využívá zázemí OC Forum: ať už jde o bezplatné krátkodobé parkování, multikino, dětský koutek, restaurace a kavárny nebo pestrou nabídku nákupů. Obchodní a zábavní centrum na vzrůstající zájem reaguje postupným zkvalitňováním zázemí, ze kterého budou celoročně těžit i obyvatelé Ústí nad Labem.

Správa zábavního a obchodního centra Forum Ústí nad Labem registruje meziročně v období od května do září rostoucí návštěvnost. Poměrně vysoký podíl tvoří turisté, kteří v OC Forum hledají (a nacházejí) zázemí nejen pro nakupování a stravování se, ale také jako záchytný bod v rámci prohlídky města. Vysoké procento z nich pak využije i lanovou dráhu na Větruši, která je jednoznačným turistickým magnetem.

Také z toho důvodu začíná v průběhu letních měsíců postupná proměna OC Forum tak, aby centrum vyšlo maximálně vstříc potřebám všech návštěvníků. "Připravujeme postupné zatraktivnění celého přízemí a zejména vstupů do obchodního centra. Rádi bychom do budoucna přesunuli vybrané kavárny a restaurace tak, aby se mohly zřídit zahrádky a oživit celé Kostelní náměstí. Uvnitř postupně vylepšujeme zázemí food-courtu a zkvalitňujeme vybavení. Aktuálně projekt zpracovávají architekti, první výsledky očekáváme v příštím roce," popisuje plány Michal Ešner, ředitel centra. Pro obyvatele Ústí nad Labem a stálé zákazníky OC Forum to bude znamenat zřetelné výhody a větší pohodlí i mimo hlavní turistickou sezonu.

Lanovka na Větruši láká množství návštěvníků i díky velmi příznivým podmínkám. Obousměrná jízdenka vyjde na 34 Kč, zadarmo se svezou děti­ do šesti let a držitelé průkazů ZTP a ZTP/P. Lanovka je otevřena denně od 9:00 do 20:00, v letní sezóně zahajuje provoz již v 8:00. Nejvíce je vytížena v červenci a srpnu, v těchto měsících je počet přepravovaných osob oproti zbytku roku až čtyřnásobný.

První cestovatele převezla lanovka už v prosinci 2010, od té doby již přepravila stovky tisíc osob. Zámeček Větruše s třicetimetrovou věží, prošel v letech 2002 – 2005 celkovou rekonstrukcí a nyní je jedním z architektonických klenotů kraje, hojně vyhledávaný také pro svou skvělou kuchyni v zámecké restauraci.  Součástí areálu je i sportoviště, zrcadlové a přírodní bludiště, galerie nebo hřiště pro děti. 

Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.