Zpět na seznam

OC Forum Ústí nad Labem bude hostit univerzitní Dny vědy a umění

OC Forum Ústí nad Labem bude hostit univerzitní Dny vědy a umění

Ústí nad Labem, 11. května 2017

Roboti, drony, chemické pokusy, historický a sportovní šerm, tajemství nanosvěta či 3D tisk. To vše a ještě více si pro milovníky vědy, sportu a umění přichystala Univerzita Jana Evangelisty Purkyně. Dny vědy a umění se budou konat 17. 5. na Kostelním náměstí u obchodního a zábavního centra Forum Ústí nad Labem, a to od 10:00 do 18:00.  Vstupné na akci je zdarma.

Udělejte si do kalendáře poznámku a nenechte si ujít jeden z nejzajímavějších festivalů v Ústí nad Labem. Na Kostelním náměstí se ve středu 17. 5. představí pod taktovkou zkušeného moderátora Davida Cihláře fakulty místní univerzity se svým bohatým programem. Na osmi stanovištích si můžete vyzkoušet, osahat nebo prožít na vlastní kůži to, čemu se studenti věnují a nad čím bádají. Bonusový stánek si připravila dokonce i vědecká knihovna. Příznivce přírodních a technických věd jistě zaujmou experimenty s vakuem, programování robotů či tajemství psychomotorických aktivit.Ti více sportovně a herně založení si mohou vyzkoušet množství hlavolamů a šifer, účastnit se orientačního běhu či zhlédnout biketrial exhibici. Umělecká část festivalu se odehraje v grafické a komiksové dílně, návštěvníci se podívají i do fotoateliéru a na studentské výtvory.

Dny vědy a umění hostíme už druhým rokem. V loňském roce měla akce velký úspěch, věříme, že při krásném květnovém počasí tomu tento rok nebude jinak, program je totiž skutečně bohatý. Těší nás, že se můžeme na tak pestré akci podílet a pomoci propagaci univerzity,“ uvádí marketingová manažerka OC Forum Ústí nad Labem Kateřina Kejřová.

K občerstvení se bude podávat například středověké cukroví, síly mohou návštěvníci opět načerpat v chill out zóně, proto se nemusí bát přijít ani maminky se svými ratolestmi. Chybět nebude ani hudební či taneční produkce. Jelikož je akce pořádána zejména studenty, bude i v duchu studentského života zcela zdarma.

Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.