Zpět na seznam

Stylově do lavic: trendy a tipy od obchodníků z OC Forum Ústí nad Labem

Ústí nad Labem, 1. září 2017

Začátek školního roku je za dveřmi. Jednou z povinností, která na rodiče s dětmi školního věku a studenty čeká, je nákup školních pomůcek, nového oblečení a studijní výbavy. Z letošního průzkumu společnosti Profi Credit vyplývá, že rodiče v ČR utratí za školní potřeby v průměru 3 000 Kč. Stále více skloňovanými pojmy se stává kvalita a zdravotní nezávadnost. Jaké jsou letošní novinky, trendy, kde lze vybavit školáky i studenty a zároveň ušetřit, radí obchodníci z OC Forum Ústí nad Labem.

„Každoročně reagují prodejny v našem centru na začátek školního roku a poskytují slevy či jiná zvýhodnění rodičům i samotným studentům,“ říká Kateřina Kejřová, marketingová manažerka OC Forum Ústí nad Labem. „U nás školáci a studenti seženou kompletní výbavu od sešitů, po tašky do školy, elektroniku, oblečení a obuv. Navíc připravujeme na první školní den   na Kostelním náměstí již druhý ročník Kroužkofestu. Tedy burzy volnočasových aktivit a kroužků, které si bude možné na místě vyzkoušet nebo se rovnou zapsat.“

Vzhledem k blížícím se chladným dnům sází většina módních značek na funkčnost a praktickou využitelnost oblečení. Trendem bude letošní sezónu vrstvení oblečení, především mikin s kapucí nebo kostkovaných košil v kombinaci s koženou bundou nebo bomberem. Obuvi jednoznačně vévodí ležérní tenisky a nazouvací boty. V předních módních řetězcích H&M a Lindex právě probíhají  slevy při nákupu v dětském oddělení. U prvního zmíněného obdrží zákazníci slevu 20 % při nákupu nad 700 Kč. V prodejně Lindex při nákupu nad 1000 Kč poskytují do 3.9. slevu 200 Kč.

Rodiče stále více dbají na zdravotní nezávadnost a využívají poradenství expertů v jednotlivých obchodech. Právě tento trend potvrdili také prodejci z Knihy Dobrovský a Mc Pen, kteří registrují zvyšující se poptávku právě po kvalitních psacích perech a batozích. Pro nejmenší je dlouhodobým trendem výbava do školy, která reflektuje aktuální filmové hity. Současně stoupá extrémní popularita tzv. fidget spinneru, hračky, která ulevuje od stresu a pomáhá dětem se odreagovat.

Škola však již zdaleka není pouze o psacích potřebách a sešitech. Daleko více středoškoláků a vysokoškoláků sází na elektroniku a do školy si nosí tablety či notebooky. Studenti mají své specifické potřeby, avšak v základní výbavě by dnes neměl chybět chytrý telefon, tablet či notebook, flasdisk, powerbanka a tiskárna. U notebooků studenti hledají lehký přístroj s dlouhou výdrží baterie, který mohou snadno přenášet.

V prodejně Euronics doporučují také aktuální hit: chytré dětské hodinky Tyto hodinky jsou  vybaveny GPS lokátorem a SIM kartou, pomocí níž je možné odesílat SMS zprávy, případně vytáčet SOS hovory na zvolené telefonní číslo. Praktické pro rodiče může být nastavení bezpečné zóny. Ta spočívá ve vymezení prostoru, ve kterém se dítě zpravidla pohybuje, např. tedy cestu do školy a zpět. V okamžiku, kdy dítě tento virtuální prostor opustí, vyšlou hodinky do  mobilu rodiče upozornění.

Pro mnoho školáků a studentů jsou neodmyslitelnou součástí školní výbavy také brýle či dioptrické čočky. I zde mohou rodiče při nákupu ušetřit. V Grand Optical do 30. září při nákupu obruby brýlí a čoček pro děti a mladistvé do 18 let jsou brýlové čočky zdarma.

 
 
Nenechte si nic ujítSledujte nás na sociálních sítích.